15 Января 2020 17:16
Су тасқының алдын алу

Алматы облысы әкімінің бірінші орынбасарының 2020 жылғы 08 қаңтардағы №02-10/132 шығыс хатына сәйкес, «2020 жылы болуы мүмкін қар көшкініне, су тасқынына, су басуларға, сырғымаға, селдің жүруіне дайындық және тұрғындардың, шаруашылықжүргізу объектілерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету және болуы мүмкін зиянды төмендету шаралары туралы орындау  мақсатында, Ақсу ТЖБ мен аудандық жергілікті атқарушы органдарымен бірлесе  бірнеше  су тасқынына  алдын алу іс-шара жүргізулүде. Мысалы оның ішінде Ақсу аудан аумағындағы ауылдық округтерде орналасқан барлық су шаруашылық құрылыстар (ГТС) есепке алып, су тасқынына аса бейім аумақтар мен су айдындары тексеру ұйымдастырылды.Сонымен бірге елді мекендердегі арық, канал, гидротехникалық құрылғылар, су ағызу арналары аралау ұйымдастырылды, су тасқынына болуы мүмкін немесе басқа да шұғыл жасалатын инженерлік қорғау жұмыстарының орындалуы туралы, құжатарын  ауылдық округ әкімдерімен тапсырылуда.

Осыған байланысты Ақсу ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі су тасқынына, су басуларға, дайындау және  тасқын суды апатсыз өткізу мақсатында , Сіздерге осы мерзімге бастап су ағызу арналары тазалау және басқа да қажеттілік инженерлік қорғау жұмыстары жүргізу керек екендігін ескертеді.

Ақсу ауданының

Төтенше жағдайлар бөлімінің