Аудан жаңалықтары

10 Маусым 2019 16:19
«Алматы облысы өңірлік даму орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен Ақсу аудандық кәсіпкерлік бөлімінің бірлесе ұйымдастыруымен Жансүгіров ауылындағы Мәдениет үйінде инвестициялық форум өтті.

Оған сала мамандары мен кәсіпкерлер қатысты. Мақсат – ауданның инвестициялық әлеуетін таныстыру.
Форумда жалпы кәсіпкерлікті дамытуда Үкімет тарапынан іске асырылып жатқан жұмыстар мен қолдаулар және мемлекеттік бағдарламалар түсіндірілді. Сонымен бірге, кәсіпкерлікпен айналысудың қыр-сыры мен бизнес бастау және оған оқыту, кәсіпкерлерге көрсетілетін жеңілдіктер мен нақтылы көмектер, Ақсу жерінің инвестициялық мүмкіндіктері әңгімеленді.
Алдымен аудан әкімінің орынбасары Арман Мұратұлы өңірдің экономикалық ахуалын баяндады. Айтуынша, ауданда ауылшаруашылығы, өнеркәсіп, туризм саласын өркендету бойынша жобаларды жүзеге асыруға мүмкіндік мол. Табиғаты тамаша жер пайдалы қазбаларға да бай. Ақсулықтар осыны пайданалану арқылы биыл жеке инвесторлар тартып, олардың инвестициялық жоба-жоспарларын іске асыруларына қолдау көрсетуді көздеп отыр. Қазір осы мәселе бойынша жұмыстар жүргізіле бастаған.
Шара барысында Қапал және Арасан ауылдық округтерінің әкімдері Нұрбол Ерекенов пен Роза Ғалымжановаға сөз берілді. Қос әкім ауылдарының ерекше көркем табиғатын алға тартып, Тамшыбұлақ сияқты қасиетті жерлерінің көп екенін және жаңа технологияларды қолдану арқылы мал мен өсімдік шаруашылығымен айналысуға, туризмді дамытуға қолайлы аймақ екенін әңгімеледі.
Осыған байланысты «Аграрлық несие корпорациясы» АҚ, «Ауылшаруашылығын қаржылай қолдау қоры» АҚ, «AGROPARK» ЖШС, «Балданай СК» ЖШС, «Феникс Фид Миллс» ЖШС, «Green Tehnology Partners» ЖШС, «Ақсу қант» ЖШС, «Дюсенбинов А» ШҚ өкілдері мен жеке кәсіпкерлер сөз сөйледі. Өздерінің жоба-жоспарларымен де таныстырып, ойларын ортаға салды.
Соңында «Алматы облысының өңірлік даму орталығы» ЖШС директорының орынбасары Ерал Шлембаев жиналғандарға Қазақстан Республикасындағы инвестициялық қызметте көрсетілетін мемлекеттік қолдау шаралары жөнінде мағлұмат берді. Жиынды қорытындылаған аудан әкімі Есім Базарханов пайдалы жиын өткізген ұйымдастырушыларға алғысын жеткізіп, кәсіпкерлермен үшжақты меморандумға қол қойды.

Терроризмге қарсы комиссиясының кезекті комиссия отырысы өткізілді.

25 Маусым 2019
Салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен элеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы электрондық түрде алу.

Қазіргі уақытта салық төлеушілерге салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ  (бар) екендігі туралы анықтаманы электрондық түрде web-қосымша «Салық төлеуші кабинеті», Электрондық Үкімет порталы, Электрондық мемлекеттік сатып алу ақпараттық жүйесінен алу мүмкіндік берілді.

Камералдық бақылау туралы

1. Камералдық бақылау - салық төлеушi (салық агенті) табыс еткен салық есептiлiгiн, уәкілетті мемлекеттік органдардың мәліметтерін, сондай-ақ салық төлеушінің қызметі туралы басқа да құжаттар мен мәліметтерді зерделеу мен талдау негiзiнде салық органдары жүзеге асыратын бақылау.

Сайт картасы Кері байланыс